Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


manual:prijem_na_sklad

Toto je starší verze dokumentu!


Další: Výdej ze skladu Nahoru: Skladové hospodářství Předchozí: Objednávky Obsah

**Kapitoly**


Příjem na sklad

Obrázek 5.33

Příjem na sklad

Image s_prijem

Koncepce

Tato funkce vytváří nové příjemky materiálu na sklad. Přehled o vytvořených dokladech se získá v tabulce Příjmové a výdajové doklady.

Nastavení

V záložce Nastavení se vybírá používané automatické počítadlo pro čísla dokladů (Obrázek 5.34-1), počet výtisků (Obrázek 5.34-2) pro funkci Uložení s tiskem a implicitní účetní operace (Obrázek 5.34-3). Tato operace má pouze informativní charakter.

Dále je možné Povolit ignorování nesrovnalostí. Umožní nám tak např. vydávat skladové karty do záporu (Obrázek 5.34-4). Sdružování dle skladových karet (Obrázek 5.34-5) znamená, že při přidání dvou stejných skladových karet se přidá jen jedna a množství se sečte. Budeme-li chtít po vytvoření příjemky okamžitě fakturovat, zaškrtneme políčko (Obrázek 5.33-6). Aby tato funkce pracovala správně, musíme mít v Příjmových a výdajových dokladech v záložce Nastavení správně vyplněno pole Druh dokladů pro fakturaci příjemek. Dále je možné přiřazovat či nepřiřazovat dodavatele ke skladové kartě podle vybrané podmínky (Obrázek 5.34-7). Vyplníme-li položku (Obrázek 5.34-8), přesune se nám automaticky vyřízená Objednávka do nastaveného Druhu. Pro přímý tisk Příjemky si můžeme vytvořit vlastní Report. Musíme pak ale nastavit cestu k tomuto reportu (Obrázek 5.34-9).

Obrázek 5.34

Příjem na sklad - koncepce

Image s_prijem1

Ruční vytvoření příjemky

Ručně se příjemka tvoří, pokud neexistuje vytvořená odpovídající objednávka. Pak je třeba vyplnit dodavatele (Obrázek 5.35-1), účetní operaci (informativní údaj) a další záznamy hlavičky. Číslo zakázky se většinou nepoužívá a číslo objednávky v tomto případě také ne.

Po vyplnění hlavičky příjemky nyní použijeme funkci z lokálního menu (Obrázek 5.35-2) Přidání podle skladových karet, která otevře tabulku skladových karet, odkud se dvojklikem myší nebo tlačítkem OK vkládají položky. U vkládaných položek se zadává množství a nákupní cena. Okno skladových karet se poté zavře tlačítkem Zruš. Celý postup je velmi podobný vkládání položek z ceníku do rozpočtu. Pokud si nejsme jisti automatickým přepočtem celkové ceny, lze cenu přepočíst pomocí funkce z menu Přepočet ceny celkem.

Nakonec se vytvořená příjemka uloží (Obrázek 5.35-3). Pokud chceme příjemku zároveň vytisknout, použijeme tlačítko (Obrázek 5.35-4), které zároveň vytiskne nastavený počet příjemek na tiskárnu. Počet výtisků se mění v záložce Nastavení (Obrázek 5.34-2).

Obrázek 5.35

Ruční vytvoření příjemky

Image s_prijem2

Přiřazení výrobního čísla ke zboží

V systému OBIS je možno evidovat výrobní čísla ke zboží. Při příjemce se zadají výrobní čísla a u výdejky vybereme, které zboží odchází.

Výrobní čísla se pro vybraný materiál v záložce Příjemka přidávají v záložce Výrobní čísla (Obrázek 5.36). Tlačítkem Plus (Obrázek 5.36-1) se přidávají nové položky, do kterých se vyplňuje výrobní číslo (Obrázek 5.36-2).

Obrázek 5.36

Přiřazení výrobního čísla ke zboží

Image s_prijem3

Poznámka:Systém OBIS neumožní přidání více výrobních čísel, než kolik je přijímaného zboží.

Doplnění příjemky dle objednávky

Tato nejčastěji používaná funkce příjemek umožňuje vytvořit položky příjemky z vytvořené objednávky.

Nejprve vyplníme číslo objednávky (Obrázek 5.37-1) a pak pomocí funkce z lokálního menu (Obrázek 5.37-2) Přidání položek dle objednávky (vše) resp. Přidání položek dle objednávky (jednotlivě) naplníme příjemku.

Přidávání položek dle objednávky (jednotlivě) vyvolá tabulku položek objednávky, ze které dvojklikem vkládáme položky do příjemky. Přitom zadáváme cenu a množství.

Přidání položek dle objednávky (vše) automaticky doplní všechny položky z objednávky včetně zbývajícího množství. Tuto funkci lze také vyvolat z lokálního menu tabulky Objednávek.

Obrázek 5.37

Doplnění příjemky dle objednávky

Image s_prijem4

Dodatkové náklady

K aktuální příjemce mohou být připojeny i dodatkové náklady. Tyto náklady přidáme v záložce Dodatkové náklady (Obrázek 5.38). Tlačítkem Plus (Obrázek 5.38-1) se dostaneme do Číselníku dod. nákladů, ze kterého dvojklikem myší nebo tlačítkem OK vkládáme položky. U vkládaných položek se zadává cena. Tyto náklady pak můžeme funkcí Rozpočítat dodatkové náklady rozdělit mezi jednotlivé položky příjemky a to procentuálně. Funkce se volá z Lokálního menu (Obrázek 5.38-2).

Obrázek 5.38

Dodatkové náklady

Image s_prijem5

Tuto funkci můžeme využít i u příjemek se slevou. Jen s tím rozdílem, že vkládáme dodatkové náklady se zápornou částkou, reprezentující celkovou slevu příjemky. Po rozpuštění těchto nákladů se poměrově poníží cena jednotlivých položek příjemky.


Další: Výdej ze skladu Nahoru: Skladové hospodářství Předchozí: Objednávky Obsah

manual/prijem_na_sklad.1181825591.txt.gz · Poslední úprava: 2007/09/10 08:12 (upraveno mimo DokuWiki)